Protetyka

Protetyka dentystyczna

Obecnie trudno w to uwierzyć, ale protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która rozwijała się równolegle z wielkimi cywilizacjami. Pierwsze próby operacji dentystycznych można odkryć już na egipskich mumiach, a czaszki pochodzące z Egiptu i Grecji noszą ślady zabiegów estetycznych, mających na celu zamaskowanie ubytków w uzębieniu.

Ale to nie wszystko! Świat starożytny znał również protezy zębowe. Twórcami pierwszych z nich byli Etruskowie, którzy już w XI wieku p. n. e. starali się zastąpić nieistniejące zęby protezami wykonanymi ze złota i zębów wołu! Jak zatem widać, protetyka miała bardzo dużo czasu na to, żeby się rozwinąć, dzięki czemu obecnie protetycy mogą korzystać w takcie pracy z doskonałych jakościowo instrumentów i materiałów.

Produkty do protetyki zębów

Meditrans posiada w swojej ofercie bogaty wybór produktów stomatologicznych, przeznaczonych do użytku w pracowniach protetycznych. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami z rynku krajowego i zagranicznego jesteśmy w stanie zagwarantować Naszym klientom dostęp do najwyższej jakości instrumentów i materiałów chemicznych dla protetyków i stomatologów.